Dbam o swój biust!

Biust jest chyba dla każdej z kobiet elementem bardzo ważnym. Jest to część ciała którą chcą one mieć szczególnie piękną i przyciągającą męski wzrok. Nie ma się w końcu czego dziwić, przecież podobno większość mężczyzn to właśnie na biust zwraca dużą uwagę.

Co więc zrobić, aby nasz biust był zawszę piękny i uwodzicielski? Odpowiedzi na to pytanie jest naprawdę wiele, istnieje bowiem bardzo wiele sposobów dbania o piersi. Postaram się w tym artykule przedstawić wam najpopularniejsze sposoby, które powinny choć trochę ułatwić wam pielęgnację biustu.

Jeśli chcemy mieć naprawdę fajne i piękne piersi powinniśmy regularnie je ćwiczyć. Może się wydać to trochę dziwne dla niektórych Pań. Ćwiczenia jednak takie istnieją, są one bardzo popularne i przynoszą one naprawdę korzystne rezultaty. Ćwiczeń jest wiele, możemy więc wybrać dla siebie odpowiednie.

Regularne ich stosowanie przyniesie nam na pewno korzyści. Mimo, iż niektóre z ćwiczeń mogą okazać się kłopotliwe, a ich wykonanie czasochłonne to sądzę, że warto jest stosować, jeśli tak naprawdę i ponad wszystko pragniemy pięknego biustu.

Poza odpowiednimi ćwiczeniami możemy stosować także odpowiednie odżywi i witaminy. Istnieją bowiem odpowiednie suplementy diety, które poprawiają wygląd biustu. Środki takie możemy stosować pewni bezpieczeństwa, ponieważ najczęściej środki takie są pochodzenia naturalnego, a ich działanie nie powoduje żadnych skutków ubocznych. Dodatkowo, aby jeszcze lepiej zadbać o swoje piersi możemy stosować odpowiednie kosmetyki, które ułatwią ujędrnianie piersi, a co za tym idzie sprawią, że będą one piękniejsze. Dodatkowo, jeśli dysponujemy odpowiednimi środkami finansowymi możemy skorzystać także z oferty popularnych obecnie salonów SPA. W ofercie takich gabinetów znajdziemy również zabiegi poprawiające wygląd piersi. Są to najczęściej zabiegi w formie masaży, czy maseczek z wykorzystaniem najnowocześniejszej technologii. Dodatkowo specjalista w takim salonie doradzi nam jak dbać o biust oraz z pewnością odpowie na nasze wszystkie pytania dotyczące takiej właśnie pielęgnacji.

Gdy już wiemy jak dbać o swój biust, należy tylko do tego dążyć i czekać na rezultaty, które z pewnością szybko się pojawią. Po serii takich zabiegów z pewnością poczujemy się lepiej, a nasze ciało przyciągać będzie większą ilość mężczyzn.O piersiach słów kilka

Na pytanie jakie piersi są piękne nie jest tak łatwo odpowiedzieć. Wszystko zależy od tego w jakich kategoriach oceniamy biust. Bo jeśli piękno ocenianego przez nas biustu zleżeć ma na przykład od jego rozmiary, to odpowiedz mogłaby być inna niż w przypadku, gdy liczy się jędrność, kształt, czy ogólny urok biustu.

Wiele kobiet uważa właśnie, że to duży biust jest najpiękniejszy, twierdzą one także, że faceci tylko na to patrzą. Twierdzenie takie jest z pewnością prawdziwe, lecz tylko w pewnej grupie ludzi. Znajdą się bowiem na pewno także takie osoby, którym podobają się mniejsze rozmiary, dla których właśnie ta cecha najbardziej się liczy. Zadnia co do rozmiaru biustu są więc podzielone. W tym przypadku wszystko zależy od indywidualnych gustów poszczególnych osób. Czytaj dalejRodzaje biustów

Biust, według opinii większości z mężczyzn, jest głównym punktem na który kierują oni swój wzrok patrząc na kobietę. Dla wielu z nich istotny jest przede wszystkim rozmiar piersi. Niestety jednak ilu osobników, tyle wersji odpowiedzi na pytanie jak powinny wyglądać właśnie te idealnie ukształtowane. Spróbujmy zatem zastanowić się nad intrygującym nas od wieków pytaniem – jaki biust jest lepszy, mały czy duży?

Główną zaletą małego biustu jest po prostu wygoda codziennego życia. Mam tu na myśli przede wszystkim wszelkie „wyczyny sportowe” mające miejsce na naszych polskich chodnikach, czyli doganianie uciekającego autobusu. Nie mamy się wtedy czym zamartwiać – nic nam nie skacze, nie przemieszcza się, i co za tym idzie – nie boli. Czytaj dalejAsymetria piersi

Wiele kobiet boryka się z problemem jakim jest asymetria piersi. Dotyczy to właściwie każdej kobiety. U niektórych jednak asymetria biustu jest na tyle duża, że skutecznie utrudnia prawidłowe funkcjonowania, a przede wszystkim obniża poczucie własnej wartości. Piersi nigdy nie są symetryczne, zawsze jedna pierś różni się od drugiej. Nie stanowi to żadnego problemu, wtedy gdy różnice są małe lub prawie niezauważalne.

Inaczej sprawa ma się jednak, gdy asymetria jest na tyle duża, że przeszkadza nam w normalnym funkcjonowaniu i prawidłowym życiu w społeczeństwie. Często jest to źródłem kompleksów, frustracji, a w skrajnych przypadkach nawet depresji. Warto więc zaradzić coś temu zjawisku. Oczywiście najlepszą metodą jest poddanie się zabiegowi, który skoryguje wszelkie różnice między piersiami. Dzięki temu możliwe jest uzyskanie równych, niemal bardzo symetrycznych piersi. Często dobrym rozwiązaniem jest zmniejszenie lub powiększenie jednej piersi, by uzyskać pożądany efekt. Czytaj dalejPiersi a odchudzanie

Szybka utrata wagi niekoniecznie musi pozytywnie zaskoczyć nas swoim efektem. Po gwałtownej kuracji odchudzającej najszybciej na urodzie straci właśnie biust. Kiedy tyjemy, wskutek narastania tkanki tłuszczowej, skóra rozciąga się, a pod wpływem własnego ciężaru piersi ciążą ku dołowi.

Kiedy gwałtownie pozbędziemy się tkanki tłuszczowej, skóra w cudowny sposób nie zmniejsza się o trzy rozmiary. Piersi niekoniecznie stają się mniejsze. Po prostu opadają, spłaszczają się, „rozlewają” w rozciągniętej skórze, powstają rozstępy, które mimo zaawansowanych technologii kosmetycznych, są trudne do zlikwidowania.

Dlatego też, niezależnie od przyczyny nadwagi, dla dobra naszego biustu, odchudzanie powinno być rozłożone w czasie, wsparte ćwiczeniami wzmacniającymi mięśnie klatki piersiowej, stosowaniem odpowiednich kosmetyków do pielęgnacji biustu, a także- w miarę możliwości- profesjonalnymi zabiegami w gabinecie kosmetycznym. Jak wiemy, szereg sytuacji w życiu- ma znaczenie w wyglądzie i rozmiarze naszego biustu. Może być to ciąża-, kiedy to piersi powiększają się, poważna choroba, menopauza, przed menustracją czy właśnie kuracja odchudzająca.

Czy biust może naturalnie się powiększyć bez zbędnego tłuszczyku? Może- po ciąży oraz przed miesiączką. Podczas każdego cyklu, na mniej więcej cztery dni przed wystąpieniem okresu, na skutek mniejszej ilości progesteronu w organizmie a zwiększenia estrogenów, zatrzymuje się woda w organizmie i to właśnie powoduje zwiększenie się rozmiaru biustu. W czasie menopauzy, kiedy spadek poziomu hormonów jest gwałtowny i nieodwracalny, tkanka gruczołowa zanika a u kobiet z nadwagą zostaje zastąpiona tkanką tłuszczową. Biust traci jędrność i zgodnie z odwiecznym prawem grawitacji- zaczyna opadać. Skóra piersi, tak jak i skóra całego ciała, traci elastyczność, staje się sucha, podatna na „gniecenie się”, a potem- powstawanie zmarszczek. Ale ponieważ klimakterium to nie koniec naszej kobiecości, właśnie wtedy należy jej się taka sama pielęgnacja, jak skórze twarzy czy szyi i dekoltu.

Gwałtowny przyrost lub spadek wagi ciała, w znaczny sposób odzwierciedla się w wyglądzie naszego biustu. Dlatego też, powinnyśmy uważać na zawartość kaloryczną naszych posiłków i przekąsek a dla podtrzymania dobrej kondycji tak naszego zdrowia jak i piersi- wykonywać ćwiczenia fizyczne.